05 Nisan 2023

Gösterim: 798

Bildiri Çağrısı

Saygıdeğer Bilim İnsanları ve Değerli Paydaşlarımız,

Kürsümüzün geleneği haline gelen ve her yıl bir üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi’nin 22.si, 8-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Bandırma 17 Eylül Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ev sahipliğinde ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Milletçe içimizi sızlatan Pazarcık ve Elbistan depremlerinin acısı henüz çok taze. Bu kederli günlerde başta bölge halkımızın olmak üzere tüm ülkemizin acısını paylaşıyoruz. Ölenlere rahmet, yaralılara şifa ve tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlenecek olan kongremizin ana teması Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’de Sosyal Politikaların ve Çalışma İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği” olarak belirlenmiştir. Çalışma ilişkileri ve sosyal politika alanında yaşanan dönüşümlerin, ortaya çıkan sorunların çözüm önerileri ile birlikte teorik, uygulamalı ve karşılaştırmalı perspektiften ele alınacağı kongremizde her dönem olduğu gibi alana çok değerli katkıların sağlanacağını düşünüyoruz.

Davetli konuşmacılarımızın iştirak edeceği açılış oturumumuz ile sözlü bildiri sunumlarının yer alacağı kongremizde, alt temalar doğrultusunda belirlenecek başlıklarda/içeriklerde paralel oturumlar düzenlenecektir. Türkiye’de Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanına katkı sağlayan “çınarlarımız” ile yapılacak off-line söyleşilere de yer verilmesi planlanmaktadır. Sizlerin katkılarıyla oluşturulacak programımızın alana ve tüm katılımcılara katkı sunmasını diliyor ve tüm paydaşlarımızı kongremize bekliyoruz.   

 

Saygılarımızla

BANÜ – İİBF - ÇEEİ

Kongre Düzenleme Kurulu