27 Mart 2023

Gösterim: 1029

Kongre Hakkında

İlk defa Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü tarafından 1998 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl 22.si düzenlenecek olan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresi, 8-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. 

Kongreye; Türkiye genelindeki üniversitelerde görev yapmakta olan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinin yanı sıra, konfederasyonların, sendikaların ve çalışma hayatında önemli rolü bulunan kamu kurumlarının temsilcileri tarafından da katılım sağlanacaktır.

Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle ülkemiz için çok özel bir öneme sahip olan 2023 yılında düzenlenecek kongrenin ana teması Kongre Düzenleme Kurulu tarafından “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye’de Sosyal Politikaların ve Çalışma İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği” olarak belirlenmiştir. Gerçekleştirilecek kongrede, bu ana tema kapsamında belirlenen alt başlıklar dahilinde bildiriler sunulması hedeflenmektedir.