Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2023

Gösterim: 1246

Yayın İmkanları

Kıymetli Hocalarımız, Kongremizin Değerli Katılımcıları;

22. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresini sizlerin katılımıyla hep birlikte icra ettik. Son derece keyifli geçen ve nitelikli bildiri içeriklerinin yer aldığı kongremize katkı ve katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Özellikle Cumhuriyetimizin 100. yılında bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduk.

Kongre Düzenleme Komitesi olarak organizasyonun ikinci ayağında, “tam metin bildiri”, “editörlü kitapta kitap bölümü” ve “kongre dergilerinde -özel sayı olarak- makale” seçenekleriyle duyurduğumuz yayın tercihlerinin organizasyonu hakkında çalışmalara başladık. Her üç seçenek için güncel takvim aşağıya çıkarılmıştır. Bu tarihlerde ne yazık ki herhangi bir uzatma olmayacağını sizlerle öncelikle paylaşmak isteriz.

Sayın katılımcılarımız,

Tüm yayın seçeneklerimizde (tam metin bildiri-kitap-makale) titizlikle değerlendirme süreçlerinin uygulanacağını (ki makale seçeneği için bu süreçler ilgili dergiler tarafından standart olarak işletilmektedir) bilgilendirmek isteriz.

“Özel sayı” yayınlayacak kongre dergilerimiz, BANÜ Yönetim ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi (YEAD) ve BANÜ Sosyal Bilimler Araştırmaları Dergisine göndereceğiniz makaleleriniz hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Bunun için; 

 -Tercih ettiğiniz derginin yazım kuralları ve yayın prensiplerini dikkatle okuyunuz.

-YEAD dergisi sadece İngilizce araştırma makalelerini kabul etmektedir. Detaylı bilgiye https://dergipark.org.tr/tr/pub/yead adresinden erişilebilir.

- Makalenizi dergi yazım kurallarına uygun olarak düzenleyerek doğrudan dergiye yüklemeniz/göndermeniz gerekmektedir (Makalelerinizi lütfen kongre sekreteryasına ya da kongre düzenleme kurulu üyelerine göndermeyiniz).

- Kitap bölümü ve tam metin çalışmaları kongre mail adresine gönderilecektir.

- Makaleniz dergi hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Kongre katılımcısı olunması dergide makale yayımını garanti etmemektedir.

- Kongre organizasyonumuzun dergi hakem ve yayın sürecine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır.

Not:

1.   Katılım belgenizin bir kopyasını da (makale yükleme sürecinin 3. adımında dosya yükleme kısmında “upload supplementary files” butonuna tıklanarak yükleme yapılacaktır)  dergiye gönderiniz.

2.  “Editöre not” kısmında bu bildirinin “8-9 Eylül 2023 tarihinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, ÇEEİ bölümü tarafından gerçekleştirilen 22. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kongresinde sözlü olarak sunulmuştur” ibaresini ekleyiniz.

 

Katılımcıların herhangi bir mağduriyet yaşamamasını ve memnuniyetinizin yayın süreçleri safhasında da devamını arzu ediyoruz. Sorularınız için ceeik2023@bandirma.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla…

Kongre Düzenleme Kurulu

 

Tam Metin Bildiri Gönderimi İçin Son Tarih: 15 Ekim 2023 

Editörlü Kitapta Kitap Bölümü, Kongre Dergilerinde -Özel Sayı Olarak- Makale İçin Son Gönderim/Yükleme Tarihi: 15 Ekim 2023